ankieta

Witamy na jonvac.pl

Jesteś w: Produkty / Do druku / Komory raklowe
Komory raklowe

Komora raklowa Nova XLS (Ake Boose) - jest komorą zamkniętą i jest przeznaczona do maszyn drukarskich fleksograficznych o szerokości roboczej od 200 mm do 4500 mm oraz średnicy wałka rastrowego od 103 mm do 410 mm.

Główne cechy komory raklowej NOVA XLS
(XL = Duża  komora, S = konstrukcja typu „slim”)

                   
                   
Zalety komory raklowej AkeBoose typ NOVA XLS

1. Asymetryczny kształt
Komora NOVA XLS ma prawdziwie asymetryczny „design”, z optymalnym kątem listwy raklowej,  który eliminuje wyciek przez listwę uszczelniającą oraz eliminuje „efekt plucia” („spitting effect” ) od strony listwy zgarniającej.

2. Gładkie wykończenie
W całej konstrukcji komory znajdują się gładkie, płaskie i zakrzywione powierzchnie bez wystających części jak śruby, głowice etc. W komorze nie ma żadnych ukrytych narożników, w których może zalegać świeża lub zaschnięta farba.

3. Małe gabaryty

Komora raklowa NOVA XLS jest wykonana w wersji „slim” i posiada jednokomorowy korpus wykonany ze stali nierdzewnej. Używa ok. 1,5 litra farby na metr komory (SC 130, Ø 151 - 181 mm). Szybkość przepływu farby przez komorę jest odpowiednio znacznie wyższa. Mniejsza objętość do wypełnienia to również mniejsza dla opróżnienia po zakończeniu druku.

4. Szczelność
Komora NOVA XLS jest w 100% wypełniona farbą i  uszczelniona dzięki asymetrycznej konstrukcji komory i stosowaniu kilku rodzajów uszczelnień bocznych w zależności od używanych farb. 

5. Mocowanie listwy raklowej
Komora raklowa NOVA XLS posiada unikalny, opatentowany system mocowania listwy raklowej przy użyciu szczelnych profili gumowych, wymagających minimalnej konserwacji. –Nie ma konieczności demontażu, czyszczenia czy oliwienia jakiegokolwiek mechanizmu mocującego listwę raklową przez pracownika z utrzymania ruchu.

6. Bardzo szybka wymiana uszczelek
Nowe zmodyfikowane uchwyty uszczelek bocznych są bardzo łatwe i szybkie w obsłudze.  Wymiany można dokonać bez wyjmowania uchwytu z  komory. Nie są wymagane żadne specjalistyczne narzędzia do szybkiej wymiany uszczelek typu 3D czy innych uszczelniaczy.

7. Rakla
Komora NOVA XLS obsługuje różne grubości ostrza rakli od 0,15 mm do 1,2 mm, co oznacza  że również mogą być wykorzystywane rakle z tworzywa sztucznego; 25 mm zgarniająca listwa i 35 mm listwa uszczelniająca

8. Mała waga komory
Komora NOVA XLS posiada mały ciężar porównywalny z ciężarem komory wykonanej z włókna węglowego tj. (6 - 6,5 kg/m). Jest to możliwe ze względu na stworzenie  systemu wytrzymałego zawieszenia,  które pozostaje w stacji drukowej, gdy komora jest usuwana.

9. Komora ze stali nierdzewnej
Korpus komory wykonany jest ze stali nierdzewnej i nie wymaga szczególnej ochrony powierzchni jak w przypadku komór z powłokami PTFE!
Komora NOVA XLS wyposażona jest w profile zaciskowe trzymające listwę raklową, wykonane  standardowo z utwardzanego aluminium,  które są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Dla bardzo trudnych warunków pracy dostępne są profile zaciskowe  Wykonane ze stali nierdzewnej. Komory tego typu są nazywane NOVA XLS SS (SS = stal nierdzewna).

10. Lekki docisk rakli - Minimalne zużycie

System stabilnego zawieszenia pozwala na precyzyjne mocowanie komory względem wałka rastrowego, pozwalając że oddziaływanie listwy raklowej na powierzchnię wałka jest minimalne. Dzięki temu powstaje minimalne zużycie listw raklowych oraz wałków rastrowych. Każda maszyna w której zainstalowano komorę raklową NOVA XLS zyskuje niezawodność oraz oszczędność ekonomiczną podczas swojej pracy.
Komora wykonana jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej, która jest łatwa w użyciu oraz w utrzymaniu czystości nawet w trudnych warunkach w przemyśle poligraficznym.
Zecher
RDC